KURUMSAL
KURUMSAL > HAKKIMIZDA

40 yılı aşkın bir süredir ticari geçmişi olan Özdicle A.Ş. 1968 yılında bir kamyon ile başlayan taşımacılık faaliyetini zaman içerisinde araç alım-satımı ile devam ettirmiştir. 1988 yılında Özdicle Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., yönetim kurulu başkanımız Mehmet Dicle tarafından kurulmuştur. Firma otomotiv işi dışında gıda alanında da faaliyet göstermiştir. Bu dönemlerde Tariş, Çaykur ve Unilever gibi önemli markaların Adıyaman ili bölge bayiliğini yapmıştır. 1995 yılında Adıyaman Isuzu yetkili bayiliğine başlayan Dicle Grup bugün otomotiv, gıda, tarım, tekstil, lojistik ve son olarak filo kiralama sektörlerinde hizmet vermektedir. Grubun lokomotif şirketlerinden Özdicle A.Ş. tarımsal faaliyetlerinde de otomotiv sektöründe olduğu kadar aktif rol oynamaktadır. Firmamız, Anadolu Efes Malt Biracılık A.Ş.'nin en önemli arpa tedarik merkezi olan tesislerinde; tohumluk arpanın üretimi, çiftçilere dağıtımı ve mahsülün çiftçiden alınıp Anadolu Efes'e tedariğini ve sevk işini yürütmektedir. Sevk yapılan ürünlerin tümünü kendine ait taşıma filosu ile yürüten Özdicle, Anadolu Efes'in yıllık arpa tedariğinin yaklaşık %60'nı sağlayarak Adıyaman iline ekonomik katkı sağlamaktadır.

2004, 2006, 2008 ve son olarak 2010 yılı Özdicle A.Ş. için önemli yıllar olmuştur. İlk olarak 2004 yılında başlatılan iki önemli yatırımdan ilki Ford Plaza, 2006 yılında Adıyaman ilinde, Isuzu Plaza ise aynı yıl Gaziantep ilinde hizmete başlamıştır. Özdicle A.Ş. bu iki yatırımdan sonra 2008 yılında Kia Motors Gaziantep ve Adıyaman yetkili bayiliğini de alarak sektördeki yatırımlarını arttırmıştır. Ayrıca 2010 yılında başladığı operasyonel filo kiralama sektörüne ciddi yatırımlar yaparak şirketin en hızlı gelişen birimi olmuştur. Koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke olarak benimseyen şirket en son olarak AVIS Adıyaman noktasını faaliyetleri bünyesine katmıştır. Dicle grubu bugün yaklaşık 1.200'i aşkın çalışanı, 750.000.000 TL'sına varan toplam cirosu ile Adıyaman'ın en önemli firmaları arasından yer almayı başarmıştır.

Hedef ve İlkelerimiz

Müşteri odaklı çalışarak en iyi hizmet vermek koşulu ile; dürüstlüğü, iş ahlakını ve yenilikçiliği olmazsa olmaz bir iş disiplini haline getirerek, ekonomiye ve istihdama var gücüyle katkıda bulunmayı her zaman varlık göstermek için hedef seçen şirketimizin temel ileri şunlardır;

  • Müşteri velinimetimizdir.
  • Daima en iyi olmak vazgeçmediğimiz hedefimizdir.
  • En önemli sermayemiz dürüstlüktür.
  • Amacımız, sürekli gelişmek için kaynak yaratmaktır.
  • Dürüstlük ve iş ahlakı çalışma prensibimizdir.

Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetçi Raporu